PIELGRZYMKA PARAFIALNA

NIEMCY - FRANCJA - HISZPANIA - PORTUGALIA - MONACO - WŁOCHY 15 DNI W TERMINIE 30.06.2018 r. – 14.07.2018 r.

NIEMCY - FRANCJA - HISZPANIA - PORTUGALIA - MONACO - WŁOCHY 15 DNI W TERMINIE 30.06.2018 – 14.07.2018 r.

DZIEŃ 1. BRAMKI - NIEMCY
    Msza święta o godz. 6 00. O godz. 6 30 wyjazd z Bramek. Przejazd do Niemiec w okolię Herrieden na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2. LOURDES
    Śniadanie. przejazd do maryjnego sanktuarium Lourdes na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3. LOURDES (dzień bez autokaru)
    Śniadanie, całodzienny pobyt w obchodzącym 160 - lecia założenia Sanktuarium. Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 COVADONGA - OVIEDO
    Śniadanie, po mszy św. przejazd do Covadonga (rekonkwista), modlitwa w grocie Matki Bożej, przejazd do Oviedo. Zwiedzanie: katedra San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo (północna Hiszpania) pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania), kościół San Tirso z IX wieku. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. AVILA - TOLEDO
    Śniadanie. Przejazd do Avilii - miasta, w którym urodziła się św. Teresa. Tu wstąpiła do klasztoru Wcielenia i założyła pierwszy zreformowany klasztor pod wezwaniem św. Józefa. Udział w uroczystościach w rodzinnym mieście św. Teresy. W miarę możliwości organizacyjnych zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Toledo.

DZIEŃ 6. TOLEDO - MADRYT - TOLEDO
    Śniadanie, przejazd do Madrytu – zwiedzanie miasta: Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Puerta del Sol - plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii, Plaza Mayor, kościół św. Izydora, patrona Madrytu; bazylika św. Franciszka, gdzie znajduje się fresk Goi; Pałac Królewski - symbol hiszpańskiej monarchii, katedra Almudena - poświęcona w 1993 r. przez papieża Jana Pawła II. W miarę możliwości czasowych zwiedzanie Muzeum Prado. Przejazd na obiadokolację i nocleg jw.

DZIEŃ 7. TOLEDO - SARAGOSSA
    Śniadanie, zwiedzanie Toledo – dawnej stolicy Hiszpanii, miasta trzech kultur, miejsca fundacji jednego z klasztorów św. Teresy. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180 r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca - Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 8. COSTA BRAVA
    Po śniadaniu przejazd do Saragossy. Zwiedzanie: Bazylika katedralna Nuestra Señora del Pilar największa świątynia barokowa w Hiszpanii oraz jedna z najważniejszych świątyń w kraju. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja żyjąca wówczas w Jerozolimie objawiła się św. Jakubowi Apostołowi, Katedra del Salvador budowlę charakteryzuje wiele stylów architektonicznych, od romańskiego i gotyku, poprzez renesans, aż do baroku z wpływami mauretańskimi, El Palacio de La Aljafería jest najokazalszym obiektem mauretańskim poza granicami Andaluzji. Przejazd na kolację i nocleg na Costa Brava.

DZIEŃ 9. COSTA BRAVA
    Całodzienny wypoczynek nad morzem. Śniadanie i obiadokolacja.

DZIEŃ 10. COSTA BRAVA - BARCELONA - COSTA BRAVA
    Śniadanie, Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta: kościół Sagrada Familia, Kolumna Kolumba, Katedra św. Eulalii, patronki Barcelony, ulica Las Ramblas. Plac Hiszpański, Szpital św. Krzyża i Pawła z salami w parku, La Boquera - Hala Targowa, Barri Gotic – Stare Miasto. Obiadokolacja i nocleg na Costa Brava.

DZIEŃ 11 COSTA BRAVA - MONTSERRAT - COSTA BRAVA
    Po śniadaniu przejazd do Montserrat. Jest to najświętsze miejsce Katalonii, gdzie od wieków czczona jest wieków niewielka figurka Madonny nazywana poufale La Moreneta, czyli Czarnulka. Msza św. Powrót na Costa Brava. Wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12. COSTA BRAVA - MONACO
    Śniadanie. Przejazd do bajkowego księstwa Rodziny Grimaldich. Spacer z pilotem. Przejazd na kolację i nocleg w okolicy San Remo.

DZIEŃ 13. OROPA - PADWA
    Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Oropie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Oropie – malowniczo położonego na wysokości ponad 1100 m. n.p.m. Jest tam słynąca cudami figura Czarnej Madonny – wyrzeźbiona, zgodnie z tradycją, przez św. Łukasza. Dla chętnych: wjazd kolejką na szczyt ze wspaniałą panoramą gór. Wyjazd w kierunku Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14. BRNO
    Śniadanie. Msza św. w Bazylice św. Antoniego w intencji szczęśliwego powrotu. Przejazd do Brna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 15. BRAMKI
    Śniadanie. Przejazd do Bramek. Podziękowanie za wspólną podróż.

3650 zł/os. (GRUPA 45 + 2 + 3)

**Świadczenia: autokar z klimatyzacją, 14 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), wyżywienie zgodnie z programem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW + KL (Signal Iduna)

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowo 10 zł/os.

Koszt realizacji programu – 110 euro/os. - płatne obligatoryjnie pilotowi