PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Autokar-Samolot

NIEMCY-FRANCJA-HISZPANIA-PORTUGALIA 11 DNI W TERMINIE 05.07.2018 r. – 15.07.2018 r. Autokar-Samolot

DZIEŃ 1. BRAMKI - NIEMCY
    Wyjazd z Polski. Przejazd do Niemiec, nocleg.

DZIEŃ 2. ARS PARAY LE MONIAL
    Śniadanie. Przejazd do Ars miejsca związanego ze św. Janem Vianey patronem proboszczów, nawiedzenie grobu św. Jana Vianey , przejazd do PARAY LE MONIAL sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3. LOURDES
    Śniadanie. Przejazd do Lourdes, centrum pielgrzymkowego Francji, sanktuarium Maryjne, gdzie w tym roku obchodzimy 160. rocznicę Objawień Matki Bożej, kolacja, nocleg. Udział w procesji ze świecami.

DZIEŃ 4 LOURDES – dzień bez autokaru
    Śniadanie, całodzienny pobyt. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernardety. Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. MADRYT
    Po śniadaniu przejazd do Madrytu. Zwiedzanie zaczniemy od placu uważanego za serce Madrytu i jednocześnie za centrum całej Hiszpanii - Puerta del Sol wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu. Spacer królewskim traktem – przepiękny Placa Mayor, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary; Palacio Real – majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów (zwiedzanie wnętrza, jeśli pałac będzie otwarty dla zwiedzających) oraz pobliska La Almudena – neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki. Monumentalny Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa.

DZIEŃ 6. AVILLA SALAMANCA
    śŚniadanie. Przejazd do Avila - miasta, w którym urodziła się św. Teresa. Tu wstąpiła do klasztoru Wcielenia i założyła pierwszy zreformowany klasztor pod wezwaniem św. Józefa. W miarę możliwości organizacyjnych zwiedzanie miasta. Przejazd do Salamanki. Zwiedzanie słynnego miasta uniwersyteckiego, modlitwa różnicowa, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7. FATIMA – 230 km
    Śniadanie, Przejazd do Fatimy- nawiedzenie Sanktuarium - miejsca objawień, wieczorna modlitwa.

DZIEŃ 8. FATIMA dzień bez autokaru
    Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu spacer do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 9. OBIDOS – NAZARE WYPOCZYNEK NAD OCEANEM
    Śniadanie. Przejazd do OBIDOS, miasta weselnego jakbyśmy chcieli w kilku słowach podsumować Obidos, to można by je określić jako malutkie, zwarte miasto, otoczone średniowiecznymi murami, które kryją w sobie labirynt brukowanych uliczek, który przecina sieć białych domów z niebieskimi i żółtymi wykończeniami oraz morzem kwiatów. Przejazd do słynnego kurortu w Nazare dawnej wioski rybackiej z wysokim klifem i z platformą widokową na bezkresnym oceanie miasteczko oraz piękna piaszczysta plażą nad oceanem. Wypoczynek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10. LISBONA
    Śniadanie. Cabo da Roca – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim na terenie Portugalii, w obrębie Parku Narodowego Sintra–Cascais na zachód od Lizbony i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Lizbona - pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Następnie zwiedzimy najstarszą dzielnicę Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placy w Lizbonie: Praça do Comercio, Rossio (serce Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 11. Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Odlot do Warszawy. Transfer na miejsce zbiórki.

3485 zł/os.

**Świadczenia: Autokar 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami, przelot portugalskimi liniami TAP (bilet lotniczy Lizbona-Warszawa), ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, opieka pilota, opieka duchowa, wyżywienie zgodnie z programem.

Dopłata do pokoju 1-osobowego 850 zł

Dopłata do TFG – 13 zł /os

Uwaga: Cena nie obejmuje opłat lokalnych przewodników, biletów wstępu - 65 euro/os.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.