Ogłoszenia parafialne 19 listopada 2017 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, Dziś Światowy Dzień Ubogich - Po Mszach zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych. O godz. 13.00 w naszym kościele odbędzie się po raz pierwszy przegląd chórów i scholi z naszego dekanatu. Organizatorem jest nasza parafia pod kierownictwem P. Justyny Michta.

2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie – zebraliśmy 1019 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
    - w poniedziałek – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    - we wtorek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    - w środę – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
    - w piątek – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy

4. Za tydzień XXXIV Niedziela Zwykła. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia Niedziela okresu zwykłego.

5. Możemy nadal zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych po Mszach w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.

6. Z okazji 30 rocznicy powołania do istnienia naszej parafii, jaka przypada w przyszłym roku, planowana jest 15-dniowa Pielgrzymka dziękczynna do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Monaco i Włoch w dniach od 30 czerwca do 14 lipca 2018 r. W programie m.in. Lourdes, Cavadonga, Oviedo, Toledo, Madryt, Saragossa, Barcelona, Monserrat, Padwa. Informacje i zapisy w zakrystii. Uwaga!! Program i koszt pielgrzymki zostały zmienione zgodnie z sugestiami zainteresowanych wyjazdem!!!

7. Możemy nadal zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych po Mszach w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.

8. 2 grudnia br. planowane jest spotkanie mikołajkowe połączone z warsztatami Bożonarodzeniowymi w kaplicy – oratorium, poprzedzone konkursem na najpiękniejszą szopkę. Spotkanie organizuje Strefa Kobiet, Młodzież Caritasu oraz sołectwa z Bramek, Dębówki oraz Gmina Błonie.

9. W Niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Na Mszy o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za 10 lat posługii w naszej parafii ks. Proboszcza.

10. W minionym tygodniu został dokonany przegląd instalacji grzewczej kościoła oraz uruchomienie jej.

11. Dziękuję P. Romanowi Bakon za opielenie róż przed ogrodzeniem placu kościelnego. Bóg zapłać.

12. Dziękuję za sprzątnięcie i przybranie kościoła Paniom: Ewie Suchorab, Anecie Rosak-Radzińskiej, Agnieszce Lipowskiej, Helenie Macia oraz Stanisławie Michalak. Bóg zapłać. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła mieszkańców Bramek z ul. Kościelnej i Krętej, których zapraszam w sobotę na godz. 8.00.

13. Intencje mszalne, prasa. Na stoliku z prasą wyłożone są cztery rodzaje kalendarzy na 2018 r.