Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Bramkach
Ogłoszenia parafialne 11 marca 2018 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu.

 2. W tym tygodniu:
  - we wtorek – piąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka
  - w piątek – o godz. 17.30 Droga Krzyżowa

 3. Za tydzień V Niedziela Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 20 marca włącznie. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką o godz. 8.15 dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Bożej Woli oraz o godz. 9.30. 17.00 i 19.00.

 4. W Wielkim Poście w każdy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a w Niedzielę o godz. 13.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 5. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii. Do kosza możemy składać: żywność, słodycze, ubrania i chemię gospodarczą. Wzorem lat ubiegłych proszę o wystawienie koszy na pomoc dla potrzebujących w sklepach na terenie parafii, o co proszę ich właścicieli - naszych parafian.

 6. Zwracam się także z gorącą prośbą o zbiórkę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Proszę o to sołtysów wiosek oraz chętne osoby z poszczególnych ulic Bramek i Bożej Woli.

 7. W kancelarii możemy nabyć świece Caritas na stół Wielkanocny. Dzieci otrzymają na pomoc dla seniorów specjalne skarbonki od parafialnego Caritas są one wyłożone na stoliku z prasą.

 8. Na stoliku z prasą możemy nabyć książkę „Wszystko o Wielkanocy” oraz gazetę ChiT z ciekawymi artykułami m.in. o nowej Błogosławionej, o 160. rocznicy objawień w Lourdes, o Wielkim Poście z Drogą Krzyżową oraz świadectwo Kamila Stocha. Gorąco polecam jako lekturę na Wielki Post.

 9. Dzieci w wieku od 7 do 15 lat zainteresowane koloniami Caritas na terenie Polski w wakacje br. są proszone o kontakt z ks. Proboszczem po Mszach w zakrystii.

 10. W dniach od 5 do 15 lipca br. jest planowana 11-dniowa pielgrzymka autokarowo – samolotowa do Niemiec, Francji, Hiszpanii i Portugali w programie min. dwa największe Sanktuaria Maryjne Europy: Lourdes i Fatima oraz Ars, Paray le Monial, Madryt, Avilla, Salamanca, Nazare i Lisbona. Program jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

 11. Dziekuję P. Tadeuszowi Tarsała za płody ziemi. Bóg zapłać.

 12. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła Państwu: Elżbiecie Utnickiej, Zofii Konarzewskiej, Romie Wróblewskiej, Annie Etmanowicz oraz Stanisławie Michalak. Bóg zapłać. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła mieszkańców Bramek z ul. Północnej i Milenijnej, których zapraszam w sobotę na godz. 8.00.

 13. Intencje i prasa.