Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Bramkach
Wigilia 2009 w Bramkach


  13 grudnia 2009 r. niedzielny, zimny, pochmurny dzień.... podobny do tego sprzed lat..........
  Ludzie jednak spokojniejsi, ubrani w ciepłe kurtki, włosy porywa im wiatr...podążają ze wszystkich stron do Świątyni. Wiedzą, że dziś mogą liczyć na ciepło „Pana Domu” i ludzką życzliwość..., bo „Caritas” w Bramkach na wszystko znajdzie radę...

  W kościele ogarnia wszystkich ciepła atmosfera: parafian i zaproszonych gości. Punktualnie o 12.00 rozpoczyna się Msza Św. Ks. proboszcz Grzegorz Wieteska karmi zebranych Słowem i Ciałem Pańskim.
  Posilonych duchowo ks. Grzegorz w imieniu Caritasu zaprosił na „rodzinną agapę do kaplicy.

  Wszyscy chętni udali się do naszej parafialnej „stajenki”, aby wspólnie z innymi mieszkańcami obudzić w sercach atmosferę świąt. Zebrani tłumnie wypełnili całą kaplicę. Było ponad 130 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Błonie Zenon Reszka z małżonką, w-ce Burmistrz Błonia Marek Książek z żoną, dyrektorzy okolicznych szkół oraz nasi stali przyjaciele i sponsorzy m.in. Państwo Ksit, Pani Świerczyńska, Państwo Wit, Panie Gawryszewska i Chyłek. Niestety, zabrakło niektórych przyjaciół i darczyńców z Gminy Baranów z Wójtem Andrzejem Kolkiem oraz firmy Bittner z Ożarowa Mazowieckiego i cukierni p. Jarzyna z Brwinowa.

  Zebranych powitali: prezes Caritasu - Barbara Danieluk oraz ks. Grzegorz - proboszcz miejscowej parafii. Wigilię rozpoczęliśmy tak jak w każdej rodzinie od przypomnienia wydarzenia z Betlejem, które nas zgromadziło. Po odczytanym fragmencie z Ewangelii wg. Św. Łukasza i złożeniu zebranym życzeń..... połamaliśmy się opłatkiem. Moment wzruszenia, zadumy, życzeń płynących z serca, w zaszklonych oczach odbijało się światło świec.... Niejednemu popłynęła ż wzruszenia łza... Czuło się już atmosferę świąt. Potem były już tylko uśmiechy na twarzach, rozmowy i kosztowanie dań z suto zastawionych stołów i śpiewanie kolęd .... Czas umilała nam Kapela Praska kolędując razem z zebranymi, a później śpiewając warszawskie szlagiery.

  To druga Wigilia z Caritasem w Bramkach, a kolejna impreza pozwalająca naszej parafialnej wspólnocie poczuć się jak w rodzinie..... Odczuć tym razem prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.